Leden 2015

Sobotní informační článek :)

30. ledna 2015 v 13:19

Ahojky, než začnu psát chci připomenout KONTROLU A NÁBĚR AFFS ! Současná affs se prosím zapište a nový zájemci taky :) Odkaz je hned pod záhlavím :)

Další věcí s tím související je to, že po kontrole v menu místo nápisu Affilates, bude nápis Favourite sites - neboli oblíbené stránky, pro vás se tím nic nemění, jen asi to, že už nebudou kontroly a já si sama oblíbené stránky budu promázavat, například kvůli neaktivitě atd, může se stát, že tam bude i blog, se kterým spřátelená nebudu, ale ráda tam chodím. Žádná pravidla nejsou, ale musíte počítat s tím, že když nebudete aktivní a nebudete aspoň občas chodit a komentovat můj blog, že už nebudete v seznamu.

Další info je spíš otázka a to jestli byste na mém blogu chtěli giveaway? Pokud to budou chtít tak tři lidi tak to nemá cenu, nevím co by přesně bylo za výhru, ale nejspíš nějaká kosmetika, bižuteri nebo tak něco, ale to bych řešila až podle toho jaký by byl o giveaway zájem :)
Samozřejmě se k tomu vyjádřete do komentářu, ale i do ankety, která je pod článkem.

Diary...27.1.2015

27. ledna 2015 v 16:01 Deníček
Hi,hi,hi sweethearts<3

Jsem natolik líná, že pořád nejsem schopná nafotit moje novinky, který jsem si koupila a nejhorší na tom je že se to akorát hromadí :D . A taky jsem přemýšlela, že asi věci co mám z ebay zařadím do spešl článku - prostě NÁKUPY Z EBAY, jen ještě čekám na dvě věci :) Takže tak. Problém je v tom, že mám pořád zálusk na další a další věci a za pak si říkám , počkám ještě na tohle až dojde a ještě na tohle a pak toho bude akorát zbytečně moc :D
To je ale vedlejší :)
Deníček poměrně dlouho nebyl,ale o nic jste nepřišli :).
V pondělí jsem doděla poslední zkoušku, ale o zkouškách už tu psát nebudu to jste si už mohli přečíst :) Zbytek týdne jsem byla doma a co se dělo ?
 • Byla jsem s Tondou<3
 • Šla za Terkou na čaj
 • Těšila se jak půjdu ven s Matesem a ten zmetek neměl čas :D (bejvalej spolužák ze střední)
 • Viděla se s Verčou a prodala jí moje šaty
 • Byla jsem chvíli venku s Týnuškou a Standou (šli jsme jim s Tondou dát peníze na lístkyk na ples, který nám budou kupovat)
 • Dokoukala jsem seriál Believe a nedokázala se smířit s tím, že nebudou další díly
 • Taky jsem si prošla mou typickou depkou - nikoho nemám, strachem že zůstanu úplně sama a další nesmyslný pocity, který mám a nemůžu se jich zbavit, v posledním tagu jste se mohli dočíst, že moje fobie je srach ze samoty, áchjo.
 • Ale ze všeho nejvíc jsem se válela, nic nedělala a odpočívala :3
 • Jo a taky jsem si udělala nehtíky :3


Kontrola a náběr AFFS 2015

27. ledna 2015 v 12:30
Ahojte, myslím, že není potřeba to okecávat, na kontroly moc nejsem, ale rozhodla jsem se jí udělat, i když mě jde spíše o náběr nových affs :). Se stávajícími affs jsem spokojená a doufám, že se všichni zapíšete :)Pro současná affs:
1.Přezdívka + blog (stačí když zadáte do kolonek v komentáři)
2.Co bych měla zlepšit na blogu?
3.Jaký typ článku u mě máte rádi (deníček,nákupy,whislisty,tagy a řetězáky) popř. jaký typ článku byste uvítali :)
4. Pokud máš instagram budu ráda když mě budeš sledovat :http://instagram.com/voblizdrzka

Pro nová affs:
1.Přezdívka + blog (stačí když zadáte do kolonek v komentáři)
2. Pokud máš instagram budu ráda když mě budeš sledovat :http://instagram.com/voblizdrzka
3.zaměření tvého blogu

Čokoládový dortík

26. ledna 2015 v 12:50 Recepty

Chocolate magic cake


Proč magický ? Protože se vám samy udělají vrstvy v dortíku, aniž byste musely nějak pracně vrstvy dělat :)

Co budeme potřebovat ? • 115g másla
 • 600 ml mléka
 • 115g hladké mouky
 • 45g kakaa
 • 4 vejce
 • 1/8 lžičky octa (3 kapky)
 • 210g cukru
 • vanilkový extrakt(já použila vanilkový cukr)
 • špetka soli

Prodávám- prodáváš ? :)

24. ledna 2015 v 15:22 Fashion
Ahojte ! :)

Znáte nebo máte votočvohoz, neboli vinted ? :)
Já ano a už celkem dlouho, je to super stránka, kde můžete prodávat, nakupovat ale i měnit své věci konkrétně oblečení doplňky a kosmetiku :). Možná už jste si i všimli ikonky v menu kde mám různé sociální sítě a mezi nimi právě i votoč :). Za nákupy a prodeje se dává i hodnocení, je pravda, že né každý mi hodnocení dá, což je škoda každopádně i tak mám už přes 50 hodnocení, což si myslím, že je slušné číslo :) Katalog už je poměrně probraný, ale pár hezkých kousků se tam ještě najde :). Můžete se sami kouknout :
Mimo šmejdění po katalogu ostatních se můžete i kouknout do fora, kde jsou různá témata, většinou spíše holčičí, např. rady co na sebe, problémy ve vztahu, ale i různé vtipná témata jako nejtrapnější zážitek , nejhorší dárek od chlapa,atd atd atd. :D

Máte taky votoč vohoz ? Pokud ano napište do komentáře :)
Jaká věc z mého katalogu vás nejvíc zaujala ? :)
Znáte tuhle stránku ? :)Wishlist leden 2015

22. ledna 2015 v 23:00 Wishlisty<3
Ahoj Líbajícíje tu nový typ článku a to WHISLIST, neboli seznam věcí které bych si přála :) , tento článek jsem měla v rozepsaných pouze pro sebe, dávala jsem si fotky a odkazy věcí, které bych chtěla , abych je pak zase našla,rozhodla jsem se, že by ale vůbec nebylo špatné pojmou to jako článek :) Co na to říkáte vy ? Pokoušela bych se udělat článek každý měsíc, ale nic neslibuji :)

Pokud budete chtít na věci odkaz napište do komentářů, ovšem nezaručuji, že vám pošlu ten nejlevnější, protože např. na ebay mají spostu stejných produktů za různé ceny, já se vždy snažím najít ten nejlevnější, ale neručím za to :)

Začnu knihama, která bych si ráda přečetla už pěkně dlouho, obě jsou od Johna Greena a obě mám zarezervované v knihovně, čekám na ně už pár měsíců, tak doufám, že se dočkám :) První kniha, jak možná víte je i zfilmovaná, takže jakmile ji dočtu chci se podívat na film ! :) Momentálně čtu knížku Papírová města od stejného autora :)

1.
Hvězdy nám nepřály
2.
Hledaní Aljašky

Přejdeme ke kosmetice :) Ráda bych si pořídila balzám na rty od Eos a konkrétně s příchutí Sweet mint :) Hrozně se mi tyhle balzámy líbí.

3.
Eos- balzám na rty
Pak tu mám poměrně známé štětce - vy co sledujete české youtuberky je určitě znáte, je to sada štětců, která se dá sehnat na ebay nebo aliexpresu či dresslinku, vlastně na různých čínských eshopech a to velmi výhodně, cena se pohybuje kolem 200 kč za celou sadu :)

4.
štětce

Silvestr 2014

22. ledna 2015 v 8:00 Deníček
Ahojáá.Líbající
Díky učení na zkoušky s kterým jsem začala hned den po Novém roce tedy 2.1. , jsem vám vůbec nenapsala jaký byl můj Silvestr. Nebudu se k tomu už vracet a vypisovat jaký to bylo, každopádně bylo to fajn. Silvestr jsem oslavila s kamarádama a s přítelem což pro mě byla priorita.
Takže abych to shrnula autobusem jsme jeli já, Tonda, Týnka, Standa, Eliška, Renča a Honza, jeli jsme do Žďáru - město. Nabrali jsme Lůcu. Renča s Honzou se odpojili a šli se najíst a zbytek jsme šli k Pytlovi na byt, tam jsme chvíli pobyli, hráli jsem člověče napij se a pak došla i Renča s Honzou a šlo se da Angeles což je klub, kde jsme měli zarezervovaný stoly, tak nějak jsem zabrala polovinu stolů co tam mají :D

Moc to tam nežilo, ale důležitý bylo, že jsem trávila Silvestr s lidma, který mám ráda :)Pak jsme šli na náměstí a čekalio jsme na ohňostroje, bylo to pěkný :) Ale mě bohužel nebylo dobře (ne z alkoholu, prostě mi nebylo dobře), takže jsme hned o půlnoci jeli s Tondou a s Týnou a Stanodu taxíkem dom. Renča s Honzou taky jeli a Eliška s Lůcou šli ještě pařit :D


TAG: Too much information

21. ledna 2015 v 14:26 Řetězáky

1) Co máš právě na sobě?
I přesto, že jsou dvě hodiny a ještě k tomu všední den tak mám pyžamo :D Konkrétné tričko s králíčkama a trenky s jelenama :D
2) Jsi zamilovaná?
Jo

3) Zažila jsi někdy už příšerný rozchod?
Ne, ale jeden velice zvláštní - dal by se popsat i jako příšerný :D Ale to je na delší povídání :D
4) Kolik měříš?
Já se přiznám že nevím ale je to určitě přes 170, ale víc jak 178 ne :D Takže něco mezi těmito čísly :D
5) Kolik vážíš?
Přestala jsem se vážit když moje váha přesáhla 53 kg :D Takže typuju tak 55-56 ale nevážila jsem se šíleně dlouho :D
6) Máš nějaké tetování?
Nemám
7) Nějaký piercing?
Mám mimo klasických dírek na naušnici ještě jednu navíc a plánuju piercing do pupíku :)
8) OTP - one true pairing (seriálová/knižní dvojice)?
Elena a Damon <3

Hurááá je to za mnou !

19. ledna 2015 v 17:28 Deníček

Jak jste mohli zjisti v minulém článku, tak dnes jsem dodělala poslední zkoušku a pokusím se vám tedy napsat jak to celé probíhalo :)
Učit jsem se tak nějak začala 2.1., ale moc jsme tomu nedala, takhle to pokračovalo celý týden od 5.1. do 11.1. všechny tyto dny jsem si POUZE četla pedagogiku a psychologii, ale pořád jsem měla pocit, že to vůbec neumím a taky si myslím, že jsem to neuměla, protože jsem byla nemocná a strašně unavená a všechno to učení mělo téměř nulovej výsledek :(.

V pondělí 12.1. jsem měla test ze sociologie, na ten jsem se neučila, den před testem jsem si jen přečetla nějaký otázky co tam dává a svůj sešit jsem stratila a nevím, kde je takže jsem se neměla z čeho učit, naštěstí mi spolužačka poslala tahák do mobilu a musím říct, že při testu se dalo opisovat z mobilu úplně v pohodě:). Jinak výsledek testu jako jediný ještě nevím společně s ním se k známkování počítá i seminární práce ve který jsem si vedla přímo výborně a mám 29 bodů z 30, test jsem podle mě napsala taky dobře takže doufám, že to dobře dopadne a vůbec se tím nestresuju :).

V úterý 13.1. mě čekal dramaťák což bylo úplně v pohodě celý zkoušení trvalo tak 5 minut, předem jsme měli otázky i s odpovědí a odpověď byla jen věta nebo soivětí takže pohodička. Mám za jedna. Pak jsem šla ještě pro zápočet do pracovních činností, tam se známkuje hračka (tu jsem odevzdala udělala jsem sovičku) pak výrobky z hodiny(musíme mít všechny vyrobené a oznámkované a to i když chybíme) no a poslední věc je didaktická pomůcka a s ní jsem tam právě šla, abych to měla kompletní. Měla jsem kostičky na učení pro děti, kde se píše I a kde Y, na dřevěných kostičkách byly tvrdé samohlásky a na molitanových byly měkké samohlásky. Podle materiálu kostičky pak dítě pozná jaké I/Y napíše. Učitelce se to moc líbilo a byla z toho docela nadšená a já zase z jedničky v mém sešítku :). No a celé odpoledne až dlouho do večera jsem se učila pedagogiku a psychologii, ráno jsem si přivstala a v učení pokračovala a potvrdila jsem si, že ve stresu se toho naučím nejvíc a, že já se prostě dopředu učit neumím.

Středa 14.1. byla náročná, vstávala jsem v šest a byla dost ve stresu o půl 10 začala zkouška, já šla pátá, otázky které jsme si losovaly byly v mističce a čísla byly vidět (což mi holky řekly dopředu) tahali jsme si dvě otázky a já věděla které chci - 2 a 12, dvojku jsem si teda vzala, ale 12 nikde musela bych ty kartičky otáčet a hledat a to by bylo šíleně nápadný takže jsem šáhla po č. 5, což jsem později zjistila byla celkem dobrá otázka, ale že bych z ní byla nadšená to vůbec ne. Zkoušení probíhalo skvěle, učitelka byla moc hodná a já si odnesla už třetí jedničku :)
Ovšem místo toho aby se mi po téhle zkoušce ulevilo došla jsem do pokoje a otevřela sešit, další den mě totiž čekala zkouška z výchovy dětského čtenáře a na naučení jsem měla pouze jeden den ! Naštěstí bylo jen 12 okruhů, což je o polovinu méně než např. v pedagogice a psychologii :).

Čtvrtek 15.1. opět jsem si přivstala o hodinku dřív a pročetla si všechny okruhy, pak jsem se vydala na zkoušku, šla jsem jako třetí za což jsem ráda, protože aspoň jsem to měla za sebou :) Vytáhla jsem si otázku kterou jsem uměla a další částí zkoušky byla příprava, měla jsem přípravu na pohádku Bambi, v přípravě byla celodopolední činnost pro děti ve školce (čtení pohádky, pohybová hra na motivy pohádky, pexeso s obrázkama z pohádky, skládačka, povídání si o zvířátkách atd), no a než jsem se vzpamatovala a všechno odříkala stála jsem na chodbě s indexem v němž přibyla další jednička. Přijel pro mě Tonda a jeli jsme na jídlo a na nákupy, koupili jsme si před odjezdem pizzu pak na místě nudle s kuřecím masíčkem v těstíčku, dva kousky shu-si, proběhli jsme obchody, kde jsem nakoupil dárky pro taťku k narozeninám no a a závěr jsem si šla ještě pro zmrzku do mekáče . MC Flurry a Tonda si dal MC Café, potřebovala jsem prostě po těch zkouškách vypadnout a dát si do nosu :D
Původní plán na čtvrteční večer byl že se začnu učit na Filosofii a etiku, což je poslední předmět z kterého jsem dělala zkoušku, byla jsem, ale tak unavená a znechucená učením, že jsem šla spát.


V pátek jsem se začala věnovat učení, ale většinu dne jsem strávila tím, že jsem si říkala jak můžu být tak blbá a neučit se dřív (spoluřžačky se na filosofii učily už od Vánoc, jedna začala i řed Vánocema). Začala jsem se srovnávat s tím, že to nezvládnu, ale že klidně můžu jít na druhý termín. Měla jsem toho pokrk a prostě si říkala, že to nejde zvládnout. V sobotu jsem mírně pokračovala s učení, ale žádný stresy koukala jsem u toho na videa a byla znechucená všema těma papírama. Ty papíry z kterých jsem se učila vážily tak kilo a všechny jsem se je musela naučit - říkala jsem si, že budu dobrá když to vůbec zvládnu přečíst :D.

V sobotu večer jsem chtěla jít na diskotéku, vyklašlat se na to vše a jít se pobavit, ale za prvé nikdo z kamarádu nešel a za druhé na mě padla docela únava a protože přijel Tonda říkala jsem si, že radši budu s ním doma v poklidu... v neděli by mě taky mohlo být pěkně blbě a to se mi vůbec nehodilo :D. Koukali jsme teda na film a nikam nešli :)

V neděli jsem se prospala a naivně si myslela, že se budu učit, kolem druhý sice Tonda odjel, ale já prostě totálně zazdila celou filosofii a válela se u seriálů... :) Večer jsem jela do Litomyšle, myslela jsem, že se vše zase naučím ve stresu v noci, ale tentokrát mi to nevyšlo a já šla kolem 22h spát :) Dala jsem si aspoň budík na 6, ale ten jsme ráno posunula o půl hodiny. O půl sedmý jsem teda vylezla a začala se oblíkat chystat na zkoušku, zkouška byla až od 8:30, takže jsem si ještě něco málo pročetla, ale měla jsem v tom staršnej zmatek, tolik filosofů a směrů a všeho...
Na zkoušku nás šlo cca 10 a já byla hotová až kolem 11. Když jsem viděla, jak jsou všichni našprtaný docela jsem se smířila s tím, že to prostě nedám. Šla jsem teda na řadu a dostala jsem jeden náboženský pojem, pak filosofický směr a křesťanství. První úleva byla, že pojem jsem znala, druhá úleva, že nemám žádnýho filosofa, ale náboženství - křesťanství o kterým na 100 % něco řeknu. No a jako bonus posadila mě úplně dozadu do lavice ostatní židličky byly nahoře a ona zkoušela spolužačku než si já sepíšu co budu říkat, no přiznám se, že jsem vytáhla mobil a něco opsala a docela mi pomohl :). Už když jsem tam seděla věděla jsem, že to zvládnu jen jsem nevěděla na jakou známku, ale byla jsem si téměř jistá, že projdu.
Ze zkoušení jsem měla hroznej pocit, vždycky mi skočila do řeči a zeptala se na něco a já nevěděla nebo to řekla blbě, ale to co jsem říkala jsem řekla správně nebo jsem se opravovala atd. U známkování přizhlížela i k filosofický úvaze, kterou jsme měli psát (a mě jí psal taťka :D) , řekla, že by to mohlo být víc do hloubky ale, že celkem dobrý atd. Říkala jsem si no co aspoň něco jsem řekla trojku mi snad dá ( trojka je nejhorší známka - když máte 4 už jste to neudělali a tak je tu u všech zkoušek), řekla mi teda ať jí dám index a já si řekla UF mám to, pak ale přišel šok šoků - usmála se a řekla jednička. Nemohla jsem uvěřit, vyšla jsem a klepala jsem se a ani nemohla souvisle mluvit ONA - ta nejpřísnější učitelka mi dala jedničku ? A ještě když jsem všechno nevěděla ? Měla jsem hroznou radost, nepopsatelnou, ale musím říct, že mi je líto těch co se opravdu učili připravovali a nakonec dostali trojku... je to svým způspobem nefér... já měla štěstí na otázky a asi jsem jí i sympatická nebo se jí líbím nebo nevím, ale nedokážu si to vysvětlit :D
Je to cca sedm hodin co mám za sebou nejen filosofii, ale i všechny ostatní zkoušky a nějak to nedokážu pochopit mám hrozně velikou radost ! :) A to, že má samé jedničky.. to je věc, která bude ještě pár dní trvat než mi dojde a já si to uvědomím :D.

Pozastavení !

9. ledna 2015 v 19:04
Musím pozastavit a to z důvodu zkoušek a testů, které mě čekají v následujících dnech.
S učením jsem pozadu, kašlu na to a nic neumím, neumím se učit a nemyslím si, že zkoušky zvládnu, naštěstí máme celkem tři pokusy...

Pondělí - test ze sociologie
Úterý- Metodika dramatické výchovy - ústní
Středa - Pedagogika a psychologie - ústní zkouška, dvě otázky
Čtvrtek - Výchova dětského čtenáře - ústní zkouška + příprava
Pátek - nic
Víkend- chtěla jsem jít na Diskov, ale uvidím jestrli se nebudu učit
Pondělí - zkouška z filosofie - 3 otázky + konzultace filosofické úvahy - nejtěžší zkouška

Nevím do kdy pozastavení bude čekejte mě tu kolem 20.1. ale nic neslibuju, prostě jak to půjde tak se ozvu :)
Po pozastavení se můžete těšit na :
 • Článek s fotkama ze silvestru + deníčky
 • Novinky (nákupy)
 • Nový dessing


Ohlédnutí za rokem 2014

3. ledna 2015 v 17:10 Deníček
Co mi rok 2014 dal a vzal ? Byl dobrý nebo špatný ? To se pokusím shrnout v tomto článku :)

Myšlenky zda vydat nebo nevydat tenhle článek mi pořád běží hlavou..

Leden 2014, si moc nepamatuju, každopádně Silvestr 2013jsem prožila s kamarádama jako letošní rok, ve škole jsme makali na nacvičení nástupu na náš maturiťák, bylo to období těšení, období kdy jsme chtěli aby náš večer byl prostě skvělej, těšení, vybírání šatů, prostě ráda na to vzpomínám, musím říct, že i učitelé byli poměrně tolerantní a nechali nás v hodinách trénovat nástup, domlouvat se na podrobnostech atd :)
Půlnoční překvapení bylo konečně na světě

Únor 2014
Na začátku února (7.2.) byl konečně maturák, všechno dopadlo skvěle a je mi moc líto, že vám sem nemůžu dát náš nástup, protože zmizel z youtube. Byl to strašně fajn večer a jako třída jsme táhli za jeden provaz,pfostě strašně ráda vzpomínám :) Nadruhou stranu, mi ale přišlo hrozně líto, že tak dlouho všechno připravujeme a za jeden večer je to pryč, už se nebylo na co těšit, už nás čekala jen maturita, výběr školy, přijímačky atd.


Březen 2014
nebyl snad ničím důležitým samozřejmě jsem hledala tu správnou školu pro mě a navštívila poprvé na dnu otevřených dveří mojí současnou školu, kam jsem jela i se spolužačkou, která pro mě byla jednou z nejlepších kamarádek, škola se nám líbila. Takže následující měsíce jsme pláovaly jak spolu bude bydlet, že si budeme vařit palačinky, že budeme chodit cvičit a mnoho dalšího, mimo to jsem ale měla přihlášky i na jiných školách. Později jsme se dozvěděly, že se nebude konat přijímací řízení a byla to tedy pro mě obrovká úleva .V březnu taky nastal zlom co se týče mého zdraví, protože jsem byla nemocná s hlasivkama a konečně všechno bylo v normálu a strach že už nikdy nebudu normálně mluvit a nebudu moc křičet byl pryč, sama jsem tomu nemohla uvěřit,ale štěstí při mě stálo :)

Duben 2014
Výrazným zážitkam z dubna byl určitě anglický víkend o kterém se rozepivat nebudu za prvé to bylo prostě nezapomenutelný a nepopsatelný a za druhé si to můžete přečíst zde
Bylo to poslední a velmi povedený zpestření před maturitou :)
Ovšem ze španého soudku, můj tatka byl ve vážném, krizovém stavu v nemocnici a nikdo nevěděl jak to dopadne

Květen 2014
V květnu už začalo učení na maturitu a opravdu intezivní, protože v květnu už byla i maturita. Všechno dopadlo nad očekávání dobře a i když jsem na učení kašlala maturitu mám na jedničky a dvojky :) Článek si můžete přečíst zde
Kromě toho ale bylo i poslední zvonění, měla jsem vysvědčení s vyznamenáním, pochvalu učitelky a nakonec jsme stihly udělat i tablo, sice né podle našich představ, ale aspoň něco.
Taky jsem měla narozeniny, mile mě překvapily kamarádky, který pro mě udělaly takový překvápko a doma jsem taky dostala nádherný dárečky :)
Část z toho jsem si úplně neužila protože byl taťka pořád v nemocnici a já byla dost na dně, vše ale dopadlo dobře a děkuju bohu že to tak dopadlo :)

Červen 2014
V červnu jsme měli rozlučák, který se dle mého názoru vydařil, a moc ráda po tom všem na střední vzpomínám :)
Taky mi začali chodit dopisy ze škol byla jsem přijatá do Jihlavy a to na obory : Předškoní pedagogika, Sociální práce a pedaogika a farmaceutický asistent a samozřejmě do Litomyšle na speciální pedagogiku, nedostala jsme se do Hradce na logopedii, ale vůbec mi to nevadilo :). Teď jsem se spíš rozhodovala zda jít do Litomyšle, kde je větší uplatnění, není to soukromá škola, ale znamená to nedojíždět každý den domů mít špatné spoje, nevídat se tak často s přítelem, shánět bydlení a nebo do Jihavy na předškolku což je sice soukromá škola, ale jezdila bych denně domů a skoro nic by se pro mě nezměnilo. Tyhle obavy jsem, ale nevyslovovala nahlas, jak bych po tom všem slibování plánování mohla podrazit spolužačku a nejlepší kámošku ? Říkala jsem si, že vztah by ta vzdálenost měla spíše posílit a bydlet s kámošku, to byl sen..:) Takže prostě Litomyšl. Mimo to jsem měla brigádu, jezdili jsme na koupák, byly s Tondou a jeho kámošema na chatě.
17. června nastal den D měla jsem jet s tou mojí spolužačkou na oficiální přijetí do Litomyšle, ovšem nastala taková rána o které tu nejsem schopná psát...ona totiž ta moje ´´kamarádka´´ vůbec přihlášku nepodala a vůbec se mnou nejela..byla to rána a já si nevěděla rady, smutný na tom je, že jsem jí nestála ani za blbí promin, dokonce ani za vysvětlení a nikdy mi neřekla pravdu, že si tam přihlášku nedala... byla to motanice lží a výmyslů a já prostě nevěděla co to znamená, nedává to smysl... po 4 letech kdy jsme se denně viděli, chodili spolu na zábavy, přepávala u nás, chodili jsme do tanečních, všichni nás braly jako nerozlučnou dvojku prostě to nečekal nikdo a mrzí mě že jsem zahazovala čas s takovým člověkem, kterej mě tolik zklamal. Chtělo to čas, ale konečně jsem se tak nějak vzpamatovala a uvědmila si, že mi nesahá po kotníky, když za mnou nemohla normálně přijít a vysvětlit to , jsem ráda, že jsem takovýho parazita vyřadila ze života, jsem ráda, že už k sobě nepatříme, nestojím jí ani za pozdrav, nestojím jí za nic i přesto, že ona pro mě byla všechno, ale řekla jsem si, že já sama jsem kráva, protože brečím kvůli někomu, kdo si na mě ani nevzpomene a neuroní slzu, nový kamarádky si našla překvapivě rychle a je mi jich upřímně líto.

Červenec 2014
V červenci byly prostě prázdniny, chodila jsem ven, prostě léto :) Taky jsem měla možnost navštívit fotoateliér a mít zadarmo profi fotky. A víte co ? V červnu mi ještě pořád nedošlo co se mezi náma s tou holkou stalo... nebyl na to čas a můj mozek to prostě nedokázal pochopit. Každopádně jsem si aspoň začala psát s nějakýma holkama, které taky nastupovaly do Litomyšle a jedna z nich je teď moje velká kámoška :)

Srpen 2014
Když se řekne srpen, vybaví se mi dovolaná, naše první dovolená s přítelem, moje první dovolená bez rodičů :) Byly to sice jen Jižní čechy a bylo to super. Taky jsem měla sraz s bejvalýma spolužačkama, který nad chováním té jedné z nás taky vrtěly hlavou a jsem ráda, že ten sraz udělaly a pozvaly mě, vždycky jsem měla pocit, že jí mají radši, ale vzhledem k tomu, že jsme si pak i řekly co komu nakecala atd..prostě mi pomohly a já aspoň měla pocit, že mi někdo ze třídy zbyl a že oni budou moje kamarádky napořád. Shodly jsme se na tom, že by mi vůbec nevadilo kdyby narovinu řekla, že chce jít jinam nebo si aspoň vymyslela školu kam se nehlásím a já s ní nepočítala, každopádně proč prostě neřekla pravdu nevíme...byly jsme kámošky a pochopily bysme to, né jako ona...

Září 2014
Září bych nazvala probuzením ze snu a vrácení do reality, prázdniny vždycky bývají takový uvolňující, ale jakmile nastalo září došlo mi to : Čeká mě nová škola, budu bydlet s někým koho neznám, jsem úplně sama, nemám tam rodiče, nemám tam přítele, nemám tam jedinou kamarádku, jsem v cizím městě sama, čekají mě 3 hodinový cesty autobusem. Přes tohle všechno ,ale byl pocit těšení, bála jsem se , ale i přes ty špatný pocity jsem se těšila. Nakonec byl první měsíc školy v pohodě :). Se třídou jsme jeli na seznamovák který byl fajn, scházeli jsme se i po škole (což už ted neděláme máme spíš svoje skupinky). Moje spolubydlící Klaudie byla fajn, Marťa z vedlejšího pokoje taky, slečna co byla s ní o něco méně, ale už odešla no a Blanka je taky moc fajn holka :). Pak mě ale pohltil pocit, že když budu pryč stratím kamarády konktrétně třeba Týnku, naštěstí mi skoro každý víkend psala a vytáhla mě ven a jsem jí za to vděčná, ted už vím, že praví kamarádi tu pro mě jsou a, že se nemusím neustále bát o koho přijdu, kdo mě podrazí, tenhle pocit mám pořád a nevím co s tím dělat, ale snažím se na sobě pracovat :).Terka mi taky psávala jak se mám a s Lůcou jsme se podporovaly, protože ona na tom v Anglii byla přece jenom hůř. Nevím jestli to bylo v září, ale to není podstatný, prostě jsem zjistila, že ta holka nastoupila do Jihlavy na předškolní pedagogiku, o tý škole ani nevěděla, řekla jsem jí o ní já a jen abych jí neopustila jsem tam nešla, agrument, že by byla Litomyšl finančně náročná byla další velká lež, soukromá škola se přece jenom platí a kecy, že bude bydlet u babičky nebo dojíždět taky..je na intru.

Říjen 2014
Když jsem se dozvěděla jak to všechno bylo začala jsem se v tom utápět a pobrečela jsem si neustále jsem si opakovala, proč se trápit kvůli někomu komu je to jedno, nevěděla jsem jak dál a tak mi pomohla až jediná věc, zní to, že jsem blázen ale jinak to nejde. Tu holku jsem si rozdělila na dvě osoby, na Janču, s kterou jsme prožila naprosto úžasný chvíle, na který strašně ráda vzpomínám a nikdy si je nenechám vymazat, ale musela jsem přistoupit na to, že už není , prostě není a neexistuje ale navždycky jí budu mít ráda a prostě ty 4 roky v jedný lavici mají miliony zážitků a pak je tu ta druhá holka, tý který se nemůžu podívat do obličeje, tak která mi nestojí za trápení, tu kterou nemůžu ani vidět. Ta která mě dostala na dno, ale já dokázala jít dál a vykašlat se na to. Problém byl, ale v tom, že jsem se bála pustit si holky z Litomyšle k tělu , nechtěla jsem aby to dopadlo stejně a myslím, že odstup si od nich tak trošičku držím pořád, každopádně s Klaudií jsem chodili tancovat a plavat a prostě jsme se začaly poznávat. Škola mě taky bavila a všechno bylo tak nějak fajn, né dokonalý, ale dobrý a to mi stačí :). Když už jsem si myslela, že jsem to všechno zvládla, šla jsem na zábavu, kde byla právě i ONA, já se opila a začala histericky brečet, bylo tam pro mě sposta cizích lidí, který se mi snažili pomoct a ona mě viděla na dnu, což se nikdy nemělo stát, většinu z toho si nepamatuju , myslím, že jsem jí řekla, něco v tom smyslu, že mě nikdy nikdo takhle nepodrazil. Nevím je mi to jedno, jen by mě zajímala ta její věta: Počkej já ti to vysvětlím! Co mi jako chce vysvětlovat ? Trochu hodně pozdě, měla na to spoustu času a ty její kámošky si o mě nejspíš myslely, že jsem utekla z blázince. A nejspíš o mě jevila zájem jen pro to, že tam bylo tolik lidí a aby nevypadala špatně, ale aby vypadala, že jí to strašně mrzí...Možná je to dobře, že si toho moc nepamatuju, každopádně jsem si uvědomila jak moc jsme blbá a slabá.... Že mě ta mrcha mohal vidět na dnu a vysmát se mi.... Nadruhou stranu jsem si tou histerií tak nějak všechno vybila a když jsem jí potkala znovu už mě to tolik nerozhodilo ..:)

Listopad 2013
Celý dva měsíce jsme tak nějak s holkama řešily, že bysme se možná přestěhovaly a to na intr, jenže na intru jsou vycházky a dopadlo to tak, že odešla jenom Klaudie a já si říkala , proč ? Za co mě, kdo pořád trestá, každopádně jsem si říkala, že když jí to nevadí proč by to mělo vadit mě :) Říkala jsem si, že se přestaneme vídat a , že je to v háji, naštěstí to bylo celkem v pohodě protože jsme se neznaly tak dlouho mrzelo mě to a řečím, že se budem normálně dál vídat jsem ani nevěnovala pozornost, to jsem, ale nevěděla, že tentokrát jsem se spletla a že kvůli tomu, že je někdo svině, nemusí být i všichni ostatní, Klaudie k nám chodí skoro pořád :) a ke mě na pokoj se přestěhovala Marťa.

Prosinec 2014
S holkama v Litomyšli je to fajn, jednou týdně si spolu vaříme večeře, občas si koupíme víno, zajdeme do posilovny, nejsou to kamarádky na život a na smrt, ale co bych taky po takové chvilce chtěla mám je ráda jsou super a jsem ráda, že jsem mohla začít znovu a poznat nový lidi :) A to jak lidi ze třídy tak spolužáky od Klaudie a Marti, protože obě chodí do jiné třídy, se mnou z bytu do třídy chodí Blanka :) Byla jsem s přítelem a kamarádama v Rakousku pak s přítelem v Drážďanech. Úspěšně jsem odevzdala všechny seminárky, ze sociologie jsem dostala 29/30, prostě se mi dařilo :)
Pak nastaly prázdniny, pár dní před vánocema jsem šla do hospody, kde byla i Týnka a tam jsem se jí na záchodech rozbrečela, že mám jenom jí a zase mě popadl ten strach, že vlastně nemám žádnou nejlepší kámošku, teď už ale vím že Týnku mám a budu jí mít.
Když píšu tenhle článek dospěla jsem k závěru, že jsem sobec, lidi mají tolik problému a já řeším takovou kravinu, pro mě to nikdy kravina nebude, protože já se na lidi tak nějak moc vážu a hned každýmu věřím a vím, že tu vlastnost mám a asi už to nezměním. Vánoce jsem oslavila s lidma který mám ráda, stejně tak Silvestr, teď mě čeká horší kapitola učení na zkoušky...Ale od června jsem se posunula o velký krok dálA co mi teda rok 2014 vzal ?
 • Důvěru k lidem( držet si odstup)A co mi dal?
 • Naději jít dál
 • Být silnější
 • Uvědomit si co jsem prožila (hlasivky, tatka)
 • Nové přátelé
 • Zklamání - nikomu nevěřit, nepouštět si lidi k tělu
 • Uvědomit si priority
 • Dokázat si že to nebyla moje chyba, protože v zoufalosti, už jsem měla tendence házet to na sebe a hledat, kde jsem udělala chybu - za to si zasloužím facku
 • Dostala jsem se na školu kam jsem v podstatě chtěla a dokázala jsem to i sama
 • Uvědomila jsem si koho chci mít ve svým životě a kdo mě rád a komu na mě záleží
 • Uvědomila jsem si, že se o sebe dokážu tak nějak postarat


Myslím, že rok 2014 zas tak špatnej nebyl a že vlastně můžu být ráda, jak to dopadlo... no kdoby chtěl takovou kámošku ? Já teda ne a ty holky s kterýma se teď kamarádí si jí nezaslouží, jen je škoda, že ony to ještě neví...