Květen 2015

Diary...30.5.2015

30. května 2015 v 14:00 Deníček
Čáuký :)
Jak už asi víte i poslední zkoušku jsme zvládla, dostala jsem za jedna a vytáhla jsem si otázku Historie předškolní pedagogiky a Předškolní vzdělávání v zemích EU, no a od úterý jsem doma a mám prázdniny :). Příští týden mě ještě čeká praxe v domově mládeže (intr) a na konci prázdnin na dětském táboře. K narozeninám a svátku jsem dostala tolik dárků, že absolutně nevím kdy to nafotím a dám sem :) Přemýšlím o videu, je to rychlejší člověk nemusí nic fotit a popisovat atd,navíc poslední video bylo před cca 9 měsíci :D, akorát teď jaksi nemám kde točit - je u nás malej synovec a pořád se něco děje a není na to klid :).Malej je nemocnej tak hlídáme atd. Za tu dobu co jsem doma jsem stihla navštívit kamarádku Terku a taky jsem včera byla venku s Týnkou a večer jsme se sešli znovu i s našema boyfriendama :D Takže jsem se zasmáli naházeli na sebe kamení a šli domů :D ( v té chvíli moje deprese o mém věku - 20 let odchází, protože když si nás vybavím na tom dětským hřišti a vidím kluky je se strefují Týně do čela a ucha kamínkama připadám si mladě až moc :D)
Pokud by vás jen tak okrajově zajímalo co jsem dostala k těm narozeninám a svátku tak hlavně oblečení a kosmetiku :) A ze všeho jsem totálně nadšená ! :).

A ještě se vrátím ke škole a shrnu všechny předměty:
U všech přemětů musí být splněná docházka do hodin :)

Předškolní pedagogika - ústní zkouška - 1

Výpočetní technika - ústní zkouška + praktická - 1

Zdravotní nauky - test - 2

Metodika tělesné výchovy - písemka, seminární práce, výstup - 1

Anglický jazyk - dva testy - 2

Speciální pedagogika - test - 2

Multikulturní výchova -test, seminární práce, - započteno (neznámkuje se)

Výtvarná výchova - test - započteno

Hudební výchova - hra na nástroj - klavír se zpěvem a flétna, testy,... - započteno

Pedogogika a psychologie - seminární práce - započteno

Dramatická výchova - nic :D - započteno

Já myslím, že dobrý ne ? :)
Jinak nejhorší známka, kterou můžeme dostat je 3. Čtyřky ani pětky nejsou :)


Recenze krém na tělo a ruce Milk&Honey Oriflame

28. května 2015 v 10:01 Recenze
Ahojtééé :) Je tu další recenze a tentokrát na můj oblíbený krém na tělo a ruce :)
Myslím si, že krém není moc profláknutý a já osobně jsem na něj ještě žádnou recenzi nečetla, což je podle mě chyba protože je skvělý ! :)

Popis krému, který jsem našla na internetu:
"Bohatý hydratační krém příjemně zjemňuje, zvláčňuje a vyživuje pokožku rukou i celého těla."

Řetězák 31

26. května 2015 v 12:04 Řetězáky
Jsi pojmenovaná podle někoho?
Ano jmenuju se Jana a máme v rodině spostu Jan, a to i z mamčiny i z taťkový strany. Nejbližší příbuzný se jménem Jana jsou moje babička a teta, pak to jsou různé vzdálenější tety.
Kdy jsi naposledy brečela?
Myslím, že v neděli, kdy mě dal Tonda dárky k narozkám :D
Máš děti?
Ne a zatím neplánuju, ale do budoucna určitě ano :)
Kdybys byla někým jiným, bavila by ses se sebou?
Jo, nechci znít namyšleně, ale myslím si, že jsem dobrá kamarádka... jen si toho moc lidí neváží...

Diary...24.5.2015

24. května 2015 v 18:53 Deníček
Čááuky :)
Děkuju za trpělivost, v minulém článku jsem informovala o tom co se děje atd :)
Chci toho napsat hrozně moc, ale mám pocit, že by to byl měga dlouhej článek...i tak bude
Poslední dny školy byly fajn akorát jsme měli dost testů v předtermínech a tak jsme se učili za pochodu - chodili jsme do školy a do toho dělaly zápočtový testy. Do toho se hrál hokej, a stalo se i to, že místo učení jsme šli ven, protože bylo krásně a pak do hospody na hokej :) Takhle jsme dvakrát strávila odpoledne se spolužačkama v klášterních zahradách v Litomyšli :). Dokonce jsme si i k hokeji koupily pizzu, ale nebyla nic moc - pokud chcete sledujte mě na instagramu, přidávám tam dost fotek o tom co se děje atd.
Mimo to u nás byla pouť, možná jste o Žďárský pouti slyšely protože je druhá největší v ČR - po Matějské :) Byla jsem tam ve čtvrtek s Tondou, koupili jsme si nudle s gyrosem a byly moc dobrý, taky tam měli bubble tea, ale ne ten originální a byl teda nic moc :D. Na pouť jsem šla i v sobotu a v neděli a nejvíc jsme si užila sobotu, byla jsem na několika atrakcích a Tonda mě i vytáhl na obrovský kladivo - bylo to šílený ! :D On se svým kámošem šli na takovou tu velkou vystřelovací kouli, a taky jsme nemohli vynechat aitodrom :D A můj milovaný faktor X, což je super atrakce :) Velká výhoda byla, že Tonda od kámoše sehnal vstupenky na atrakce za poloviční ceny ! :). Nákoupila jsem si i nějaký mńaminy a prostě to bylo fajn ! :)

Teď se zase vrátím ke škole :) Jak už jsem psala spoustu testů jsme měli v předtermínech.
Už před cca měsícem jsem zvládla zkoušku z hudebky - myslím, že jsem o tom psala, popř. je to i na instagramu :)
Taky jsme psali test ze speciální pedogogiky a z něho mám dvojku :)
Další byla angličtina - zkládala se z dvou testů - celkem 4 strany - gramatika - časy plus slovíčka -mám dvojku :)
Pak byla výtvarka - tam je pouze splněno či nesplněno a zvládla jsem to ! :) byl to test na výtvarné metody a nebylo to vbec nic jednoduchýho, ono se řekne výtvarka, ale bylo to fakt hodně odborný !
Pak byla metodika tělesné výchovy, kde jsme psali takovou písemku - první otázka byla pohybová hra, druhé byla hra pro postižené - hry jsme měli každý jiné a napsané na papíru a učitelka řekla číslo hry a každý psal o hře která odpovídala tomu číslu, další dvě otázky, byly přímo z výuky, měli jsme metodiku házení a chytání u předškolních dětí a čtvrtá otázka byla na běžeckou abecedu - bylo to celkem lehký ! :) A z testu mám jedničku akorát se známka průměruje ještě se seminární prací a s výstupem co jsme měli v hodinách, takže uvidíme vidím to na jedničku i tak :D
No a pak už byly testy a zkoušky přímo ve zkouškovém období - nechodí se do školy, jen na zkoušky :). Já jsem si řekla, že to chci mít za sebou a chci mít delší prázdniny a brzo klid a tak jsem si zkoušky naházela na první termíny... sebevražda, ale nelituju dopadlo to fajnově :) V pondělí byl test z Multikulturní výchovy, známku nevím, ale asi 10 minut před psaním testu nám druhá skupina třídy test vyfotila a my si rychle řekli jak budou odpovědi a tak si myslím, že to bude v pohodě :) Další den byl test ze zdravotních nauk, celkově je to těžkej předmět - a to mám za sebou 4 roky a maturitu ze zdravky :D. No mám dvojku, ale přiznám se že jsem něco opsala z mobilu..bylo to těžký...nevím jak by to jinak dopadlo..:) No a moje první ústní zkouška byla z výpočetní techniky (počítače), vytáhla jsem si totálně boží otázku, nejen, že byla lehká teorie i praxe, ale probírali jsme jí poslední hodinu, takže mi uvízla v paměti. Měla jsem hygienu práci na počítači a praktickou jsem měla seminárku ve wordu...bomba oproti stříhání videí, upravování fotek a dalších šíleností, prostě jsem to měla lehký a mám za jedna ! :)
No a úplně nejtěžší a taková nejformálnější zkouška mě čeká zítra a to z předškolní pedagogiky a i když to určitě zní mile, děcky a jednoduše, rozhodně to tak není, jsem z toho celkem zoufalá... Měla jsem si dát až druhý termín v červnu, protože je toho moc a jsem už unavená z předchozího učení a i když už jdu zítra tak spoustu toho ještě neumím....Doufám, že si vytáhnu nějakou normální otázku... chtěla bych to mít už za sebou ...:( Držte mi pace..:)

No a pak mě už čeká jen týden praxe na intru jako vychovatelka a o prázdninách týden praxe na děckém táboře :)
Za celý školní rok jsem měla možnost navštívit: Speciální základní školu, rehabilitační třídu, Speciální mateřskou školu, Obchodní školu pro tělesně postižené a tam i kurz plavání, Waldorfskou mateřskou školku, která je mimochodem ve Žďáře a hned ve stejné budově pracuje můj taťka, takže nám to trochu i zařídil - i když se tam jezdívalo i dřív :). Prostě mám pocit, že jsme si prošli spoustou zařízení a pořád mě to teda nejvíc táhne do školky :)
Poslední den v květnu půjdu pomáhat do školky u nás, mají tam pouť, což jsou soutěže pro děti :).
No a taky už mám brigádu, z který mám radost :) Budu dělat u nás v hospodě v cukrárně - dávat zmrzku a asi tam budou i zákusky a možná i přímo v hospodě obsluhovat :) Celkem se na to těším a hlavně jsem ráda, že mám brigádu v místě bydliště :)
No a taky mám dneska svátek a ve středu narozeniny, o tom zase v jiném článku, ale už jsem to oslavila dnes s rodinou a dostala jsem spoustu překrásných dárků... :)
A poslední věc o které se chci zmínit je bydlení, tam kde jsem bydlela teď už příští rok bydlet nebudeme, paní domácí nás celekm vypekla , ale to je na dlouho, ale jak už jsem tu psala chystáme se stejně na kolej, takže snad to vyjde, pokud ne tak budeme muset shánět bydlení...:(

No je ještě dost věcí o čem bych chtěla napsat, ale za prvé musím jet do Litomyšle a za druhé by to nikdo nečelt :D Tak pa a snad to zítra dám :)

Důležité - pozastavení ? zkoušky a bez noťasu

17. května 2015 v 22:00
Ahojtee, nejprve se chci omluvit za připadne chyby píšu z mobilu a znáte to :D
Tento článek bude jen stručný, jak možná víte mám momentálne zkoušky něco už mám za sebou...:) je celkem dost věcí co vam chci napsat a co se dělo, ale jsem bez notasu takže vůbec nevím kdy se dostanu k napsání článku doufám, že tento týden. Každopádně nebudu moct obihat tak se prosim nezlobte :)
Nebudu to dál okecavat :) doufám že všechno důležitý napíšu v dalším článku. Dřív jak ve středu určitě nebude , ve středu ale pojedu domu tak snad ve čtvrtek se dostanu aspoň k počítači ;). Mějte se krasne :*

Novinky : Co jsem si koupila 20 - EBAY

13. května 2015 v 12:00 Fashion

1.Hodinky

Najdete je ZDE

Tyhle hodinky, se mi moc líbí, zatím fungují bez problému a jsou super, jediná nevýhoda je, že pořádně nepoznám kolik je hodin, když se na hodinky podíváte zjistíte,že peříčka jakoby neodpovídají číslům a hrozně to mate....no když na ně kouknete tak mě snad pochopíte :)
Cena: 48 kč
Fotka prodejce:

2.Šaty
Najdete je ZDE

Jsem s nimi spokojená, akorát jsem si objedna raději velikost XL a jsou mi přes prsa větší...ještě uvidím, jestli ej tak budu nosit nebo si je nechám malinko zúžit :) To je ale má chyba měla jsem si vzít menší velikost :)
Materiál je takový ten hodně lehký a tenký - super na léto :). Vypadají jako na fotce, jen na ramínku samozřejmě tak podivně visí, ale jinak jsou fajn :). Mají i spoustu jiných variant, kamarádka si je koupila s kytičkovým vzorem :)
Cena: 103 kč
Fotka prodejce:

Diary...10.5.2015

10. května 2015 v 13:16 Deníček
Krásnou neděli ! :)
Vím, že deníček byl předminulý článek, ale už je to přeci jenom týden a samozřejmě se za ten týden něco dělo, takže jsem se rozhodla, že dneska zase nepíšu deníček ( protože jsem v plánu měla recenzi, ale to byl zase minulý článek :D, no a ještě mám v rozepsaných nákupy z ebay, které snad vyjdou brzy po tomto článku :).
Pokud si dobře vzpomínám tak v pondělí se nic extra nedělo, akorát jsem samozřejmě sledovala hokej a taky jsem byla se spolubydlící Marťou a s bývalou spolubydlící Klaudií na večeři v Čínským bistru a nacpala jsme se k prasknutí :D.
V úterý jsem nešla do školy, ale jela jsem na exkurzi do Waldrovské mateřské školky - která je mimochodem ve Žďáře nad Sázavou - tam jsem bydlela do mých 14 let a ted bydlím ve vedlejší vesnici, chodila jsem tam osm let na základku a na střední a rodiče tam pracují a v podstatě je to můj domov, já ani Veselí a Žďár nerozlišuju, je to sice město a vesnice, ale je to hned u sebe a nakupovat stejně chodím do Žďáru,no chápete mě ne ? :D Takže jsem z Litomyšle, kde teď studuju jela v podstatě domů :D. No a v budově školky pracuje i můj taťka jako vedoucí u postižených lidí, takže jsem ho navštívila a dovezla si z exkurze i oběd - moje milované halušky :D.
No a protože byl v Litomyšl Majáles, který obsahoval spoustu akcí od průvodu masek po volbu miss a nějaké soutěže a podobně tak v úterý se Majáles tradičně zakončoval volbou Missáka Majálesu v klubu Kotelna :D. Tam jsme nemohli chybět - kor když se zůčastnil i kámoš Aleš a musím říct, že jsem nečekala, že to bude až taková sranda :D Opravdu jsem se tam lámala smíchy :D.
První disciplína byla promenáda v dámských šatech, poté volná talentová disciplína, pak přišli missáci převlečení v povolání (nechyběl popelář ani princezna :DDD), no a taky tajná disciplína, od které asi všichni čekali trochu víc, ale missáci museli naaranžovat květinu, kterou hodnotila porota a následně se dražila v publiku :D.
No a pak byla afterparty ! Bylo to fajn ! Užila jsem si to, v Litomyšli moc pařit nechodíme, ale příští rok to napravíme :D Studentský párty jsou fajn :D
Ve středu jsem měla psát zápočtový test z výtvarky, ale výtvarka odpadla a test se nepsal, takže jsem ani nešla do školy a šla až na odpolední vyučování :). Dopoledne, jsem aspoň uklidila byt.
Předtím nás, ale čekal šok.. šli jsme platit nájem ( pokud nevíte tak bydlíme v rodiném domě - v horním patře bydlíme my studenti - 4 studentky, a dole majitelé), no a tak jsme se chtěli domluvit jak tam bude o zkouškovém období atd a nakonec jsme se zeptala jestli bysme příští rok mohli bydlet ve vedlejším pokoji, kterej bude volnej - pravdou je, že chceme jít jinam a to na intr bez dozoru, který funguje jako kolej - pokoje, společný sociálky a kuchyň, ale žádný vychovatelé, večerky, budíčky, nic takového hlavně o polovinu levnější než teď :), každopádně to, že nás tam vezmou není vůbec jisté , no a paní domácí nám s dlouhavým vykrucováním a mumláním si pod fousy, řekla, že příští rok bydlení neposkytuje.... nejhorší bylo, že by nám to vůbec neřekla sama od sebe a kdybysme nezačali my neřekla by nám to doteď a hlavně to z ní lezlo jak s chlupatý deky... no takže pokud nevyjde ta kolej tak netuším co bude :D Asi budem bezďačit někde pod mostem :D :D.No uvidíme... :). No a po škole, jsme si s holkama na bytě vařily hambáče a samozřejmě probíraly naše bezdomovectví :D, protože Blanka ani nic jiného nesháněla, takže si ještě běžela podat přihlášku na tu kolej no :D
Ve čtvrtek jsme byly se školou ve speiální mateřský školce a byla to zatím nejlepší exkurze, kde jsme byli, strašně mě to bavilo, ty děti byly úžasný a šikovný, zpívali a ukazovali nám scénky z jejich pirátksé besídky atd :) a holčičky s kterýma jsem si hrála byly skvělý a vůbec bych neřekla, že mají nějaký problém, nebo postižení..:) Jedna z nich má údajně příznaky autismu, je radši sama, drží se stranou a s dětmi si moc nehraje...nechápu to, ale byla úžasná, hrála si se mnou povídala si se mnou i s tou druhou holčičku stavěli jsme spolu stavebnici a ani nechtěly abych šla pryč... tak jsem jim slíbila, že se na ně půjdu kouknou za rok do speciální školy, protože obě jdou do první třídy :). Děti ve školce jsou zlatíčka a doufám, že jednou to vyjde a budu ve školce pracovat :) Přeci jenom si plním svůj sen :)
No a čtvrtek byl taky odjezdový den, protože v pátek byl státní svátek. Ve čtvrtek se nic nedělo.
V pátek jsme s Tondou jeli na malinký výlet na Pilák, což je takový středisko, kde se v létě koupe, je tam hospoda, spousty dětský prolézaček, minigolf, beatchvolejbal, fresbee hřiště, šlapadla a mnoho dalšího :) Bylo tam strašně moc lidí, my se jen prošli, pak jsme si dali hranolky a krokety a malinovku a pak jeli k Tondovi domů, kde jsme pobyli a pak zase jeli k nám na první letošní grilovačku! :) <3. Po vydatný večeři jsme šli ještě za Týnou a Standou (asi nemusím zmiňovat, že to jsou kámoši, píšu o nich v akždém deníčku :D). Šli jsme na pivo (který já nepiju tak jsme měla kofolu s rumem) a úplně mega jsme se nasmáli, samozřejmě zase padaly hlášky :D fakt jsem se díky nim nasmála :D :D :D.
V sobotu ráno musel Tonda brzo vstávat a jet do práce a já se učila, pak přijel s tím, že mu z jeřábu spadl mobil :D
Takže jsme jeli do Jihlavy kupovat mobil :D, samozřejmě když už jsme tam byli prošli jsme všemožný obchody a já si koupila baleríny k narozkám, který jsem doma odevzdala mamce a dostanu je až na ty narozky :D. Taky jsme si dali Bubble tea z limitky a to žlutý meloun a oba jsme se schodli, že to je snad nejlepší příchuť co jsme měli ! :)
Večer jsme opěk grilovali, protože zbyli hermelíny a párky z předchozího dne :D.
No a dnes už je neděle , ráno jsme udělali menší nedělní úklid a teď se rozmýšlíme zda jít nakolečkáče nebo radši zůstat doma, aby jsme nezmokli :D. Večer zase jedu do Litomyšle a v týdnu mě čekají tři zápočtový testy, takže mi držte palce! Bude to záhul !! :(. Njehorší je, že jsme se ještě ani nezačla učit..:/ Snad to nějak dopadne :/
Tak se mějte krásně ! :)
Paaa :*


Recenze korektor Catrice

5. května 2015 v 16:40 Recenze
Určitě i ty jsi o něm už slyšela ! Všude omýlaný a chválený korektor od Catrice, jeden z nejpopulárnějších korektorů na blogové a youtubové scéně ! :)
Stají za to si ho koupit?
Je to opravdu takový zázrak?
Můj názor na něm si můžete přečís v celém článku ! :)

Diary...3.5.2015

3. května 2015 v 5:00 Deníček
Čáo ! :)
Ráda bych zase napsala deníček o tom co se dělo :)
24.4 měla moje nejlepší kámoška Týna oslavu 18 narozenin, bylo to fajn i když jsem šla celkem brzo domů protože jsem byla unavená a nebylo mi dobře.
Školní týden utekl rychle, protože jsem už ve středu jela domů a zkrátila si školu :D . Taky mám zápočet z hudebky instagram.com/voblizdrzka .No a ve čtvrtek byly čarodky, kvůli kterým jsem jela o den dřív ze školy, protože se konaly u nás - pozvala jsem kamarády k nám, v garáži jsem udělala posezení a venku jsme grilovali a musím říct, že to bylo fajn a, že jsem ráda že přišli aspoň ti co přišli, je pravda, že jsem pozvala asi 14 lidí a nakonec přišlo jen sedm (Týna,Standa, Petr, Míša, Terka, Verča a Tonda), ale aspoň mě to utvrdilo v tom že především Týna a Standa jsou fakt skvělý kámoši ! :) Prostě Plína a Panda forever :)Wishlist květen 2015

1. května 2015 v 7:00 Wishlisty<3
Ahojte ! :) Máme tu květen - MÁJ LÁSKY ČAS ! :D A to znamené, že je tu whislit na tento měsíc :). Mohli jste si všimnout, že za poslední dobu jsem hodně nakupovala, tudíž to co jsem chtěla mám. Květen je zároveň měsíc, kdy mám narozeniny a svátek, tudíž některé kousky oblečení mi mamka koupila předem právě k narozkám :). A když tak přemýšlím, tak to co chci jsou věci, které jsem si nepořídila z předešlých whislistů. Proto bude tento whislist jen krátký a budou tu věci, které bych ráda měla, ale netoužím po nich až zas tolik a nemusím je mít hned :D

1. Tečkovací pero na nehty
Rozhodně nepotřebuji celou sadu spokojla bych se jen s jedním :) Ráda si dělám nehty, a tohle je super vychytávka :)


2. Zlatý řetízek s písmenkem (bižuterie)
Ráda bych měla zlatý řetízek, protože mám jen stříbrné a ty se né ke všemu hodí, tento je z ebay za cca 20 kč, chtěla bych začáteční písmenko jména mého přítele, ale nevím jestli A nebo T - Jmenuje se Antonín, ale samozřejmě mu všichni říkají Tonda... Co myslíte vy ? Já právě vůbec nevím.... Je to jako třeba Josef = Pepa nebo Kristýna= Týna.... nevím no :D

3. Tílko (tílka)

Je tu další váhání, líbí se mi totiž obě dvě tyto tílka, přijdou mi zajímavý :) Obě jsou z ebay za cca 100 kč
Co myslíte ? Který se vám líbí víc ? :) Je to váš styl ? :)


Z minulých whist listů jsem si pořídila :

Z dubnového - bronzer (zde)